Blog

comment Komentarz: 0

Jakie błotniki do roweru: MTB, crossa i nie tylko?

list In: Porady rowerowe favorite Hit: 3023

Zastanawiasz się, jakie błotniki do MTB, roweru trekkingowego czy innej konstrukcji wybrać? Na co zwrócić uwagę? Które modele dobrze spełniają swoje zdanie? Dobrze trafiłeś. W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie dotyczące wyboru jednego z podstawowych akcesoriów rowerowych! Dzięki nim jazda na rowerze możliwa jest przez okrągły rok – bez żadnych przeszkód.

Jakie błotniki do roweru wybrać? Na co zwracać uwagę?

Błotniki do roweru można podzielić według różnych kryteriów i najczęściej spotykane modele to:

    • pełne (okalające koło przynajmniej w 1/3),
    • częściowe (spotykane często w rowerach górskich),
    • montowane do otworów w ramie,
    • zaciskowe na przykład na sztycy (tymczasowo – bez narzędzi),
    • plastikowe i metalowe.

Jakie błotniki do roweru? Wytrzymałe i solidne! Błotniki są poddawane wielu wstrząsom, przeciążeniom i zabrudzeniom. Ważne jest, by materiał, z którego zostały wykonane, był naprawdę dobrej jakości.

Rower-Cube-z-bagaznikiem

    • W przypadku rowerów górskich i wyczynowych (niezależnie od dyscypliny kolarskiej) warto postawić na lekkie błotniki wykonane z tworzywa.
    • Rowery wyprawowe, trekkingowemiejskie i turystyczne można wyposażyć w pełne błotniki z możliwością poprowadzenia przewodów do świateł i dodatkowym wspornikiem.
    • Błotniki do rowerów dziecięcych powinny zapewniać komfort i nie przeszkadzać młodemu cykliście w stawianiu pierwszych kroków na dwóch kołach.

Ranking błotników rowerowych

Nie chcemy poprzestawać na dawaniu rad. Postanowiliśmy więc polecić kilka naprawdę ciekawych modeli błotników z podziałem na kategorie. Sprawdź nasz ranking błotników rowerowych!

Jakie błotniki do MTB wybrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie błotniki do roweru górskiego sprawdzą się najlepiej przy bardziej wymagającej jeździe. Poniższe propozycje przedstawiają najlepszych kandydatów w trudny teren.

CUBE 93077 ACID MTB 65 SET

Świetny komplet błotników dla rowerów MTB Cube (od 2019 roku). Specjalna konstrukcja zapobiega przesuwaniu się błotnika. Błotniki dostępne są w rozmiarach dla kół 27,5–29 cali i współgrają z bagażnikami Cube w systemie ACID.Blotniki-Acid-MTB-Set

CUBE 92985 VANE DISC REAR 27.5

Tylny błotnik enduro dla rowerów z kołami 27,5 cala. Montaż do sztycy bez narzędzi, gumowe inserty dla lepszego spasowania konstrukcji. Wytrzymały na uszkodzenia, poradzi sobie na każdym szlaku.

Cube-Vane-Disc-Rear

CUBE 92971 ACID MTB VANE FRONT 27.5

Doskonałej jakości przedni błotnik przeznaczony do jazdy w trudnym terenie. Solidne mocowanie nie zawodzi na szlaku. Przeznaczony do rowerów osadzonych na kołach 27,5 cala.

CUBE 92987 VANE DISC REAR 29

Tylny błotnik dla rowerów z kołami 29 cali. Mocowany na sztycy. Wyposażony w głowicę o szerokim zakresie regulacji. Doskonale sprawdzi się w większości rowerów górskich.

Blotniki-Vane-Disc-Rear

ACID 92975 MTB VANE 29

Wytrzymałość to podstawowa z cech, jakie powinny mieć błotniki do MTB. Model MTB Vane to świetna propozycja błotnika przedniego. Przystosowany do kół o średnicy 29 cali. Możliwość szybkiego montażu i demontażu bez użycia narzędzi.

Jakie błotniki do roweru trekkingowego/turystycznego wybrać?

CUBE 93042 ACID TREKKING 45 STAYS SET

Zestaw błotników dla kół o maksymalnej szerokości opony 1,40 cala oraz średnicy koła 28 cali. Specjalny adapter umożliwia montaż do ram Cube w modelach od 2018 roku.

Blotniki-Cube-Acid-Trekking

CUBE 93043 ACID TREKKING 53 STAYS SET

Zestaw błotników ze wspornikiem dla rowerów trekkingowych na kołach 28 cali i maksymalnej szerokości opony 1,75 cala. Daje możliwość zastosowania z bagażnikami Cube w systemie ACID. 

Jaki błotnik do roweru crossowego/trekkingowego wybrać?

Na rynku istnieje także duży wybór błotników uniwersalnych, których zastosowaniem są różne typy rowerów. Błotniki CUBE 93369 ACID BB MOUNT 50 28 SET to właśnie esencja uniwersalności. Można zamontować je do roweru z kołami 28 cali i maksymalnej szerokości opony 1,5 cala. Zintegrowany system prowadzenia przewodów sugeruje zastosowanie w rowerach trekkingowych, wyprawowych. Jeśli zastanawiasz się, jakie błotniki do roweru crossowego wybrać – to właśnie propozycja dla Ciebie!

Jakie błotniki do roweru dla dziecka wybrać? Tutaj polecamy:

CUBE 13769 ACID JUNIOR 240 SET

Wytrzymałe (co w przypadku rowerów dziecięcych ma duże znaczenie) błotniki dla kół o średnicy 24 cale. Prosty montaż i wysokiej jakości materiał zapewniają dużą żywotność.Blotniki-Cube-Acid-Junior

CUBE 13768 200 SET JR

Zestaw błotników podobnej wytrzymałości co poprzednik, jednak przeznaczony do rowerów na kołach 20 cali – dla młodszych dzieci.

Błotniki rowerowe i inne potrzebne akcesoria

Wiesz już, jakie błotniki do MTB i innych rowerów wybrać. Jak jeszcze możesz poprawić komfort jazdy w mokrych porach roku? Warte uwagi są specjalne ochraniacze na buty. Zapobiegają one przemoczeniu stóp, a dzięki nieprzepuszczalnej konstrukcji chronią je też przed przewianiem.

Ochraniacze-na-buty
Warto zaopatrzyć się również w dobrej jakości ubrania przeciwdeszczowe. W wymagających warunkach jeszcze bardziej powinniśmy pilnować, by na głowie zawsze znajdował się kask. Jazda na mokrej i śliskiej nawierzchni prowadzi do upadków znacznie częściej.

 
Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie błotniki do crossa lub MTB wybrać, sprawdź ten specjalny błotnik na amortyzator. Przystosowany jest do widelców o skoku od 100 do 130 mm. To ciekawe i minimalistyczne spojrzenie na błotniki rowerowe!

Blotnik-na-amortyzator

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło