Rowery crossowe

Masz 59 produktów.

Pokazano 1-12 z 59 pozycji

Aktywne filtry

Rowery crossowe

 

Gdybyśmy mieli scharakteryzować crossowe rowery jednym słowem, użylibyśmy określenia „kompromis”. Crossowy rower to rower będący połączeniem codziennego jednośladu, dowożącego nas do pracy z weekendowym połykaczem kilometrów i zwinną sportową maszyną. Rower crossowy może mknąć szybko po asfalcie oraz całkiem sprawnie poruszać się w umiarkowanym terenie. Jest więc chętnie wybierany przez osoby o zróżnicowanych potrzebach.

 

Crossowe rowery – dobry wybór na początek?

Jak już powiedzieliśmy, rowery typu cross to wyjątkowo kompromisowe konstrukcje. Są umiejscowione pośrodku wszelkich skrajności. Przyjrzyjmy się poszczególnym elementom, które wpływają na taki stan rzeczy.

 

• Sportowa, ale komfortowa geometria to podstawa. Poprawne dobrany pod względem rozmiaru rower crossowy nie będzie wymuszał wyciągnięte pozycji sportowej, ale nie zaoferuje też wyprostowanej sylwetki, jak na rowerze miejskim. Zapewni to odpowiedni komfort na długich trasach oraz wydajne pokonywanie kilometrów.

 

• Uniwersalne opony, czyli wariant pomiędzy szosą a lasem. W rowerach crossowych stosuje się opony oferujące dobrą relację komfortu do szybkości. Niewielkie opory toczenia pozwolą na osiągnięcie zadowalającej prędkości, jednak nie będą tracić przyczepności w lekkim terenie.

 

• Hamulce i przerzutki w rowerach crossowych to najczęściej solidne szosowe grupy akcesoriów. Szeroki zakres przełożeń pozwoli komfortowo pokonywać wzniesienia i szybko rozpędzać się na gładkim podłożu.

 

Wszystko to sprawia, że rower crossowy jest najlepszą propozycją dla osób, które chcą kupić rower, jednak nie zdążyły jeszcze przekonać się, jaki rodzaj konstrukcji będzie dla nich najlepszy. Rower crossowy pozwoli więc poznać własne preferencje i podczas pierwszych sezonów rowerowej przygody spróbować wielu nawierzchni, dystansów i dyscyplin.

 

Rower crossowy Cube – najlepsza jakość w świetnej cenie!

 

Rowery crossowe Cube to sprawdzone przez tysiące zadowolonych klientów konstrukcje. Doskonałe wyposażenie i lekka rama pozwolą Ci wejść w świat kolarstwa w najprzyjemniejszy sposób!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło