Rowery przełajowe gravel

Masz 77 produktów.

Pokazano 1-12 z 77 pozycji

Aktywne filtry

Rowery gravel

 

Rowery gravel to prawdziwi mistrzowie popularności ostatnich lat. Taki stan rzeczy nie wziął się jednak znikąd! Rowery typu gravel bardzo skutecznie zapełniły niszę, której od dawna nie potrafiły nasycić ani lekkie rowery MTB, ani też rowery szosowe z bardziej turystyczną geometrią ramy.

 

Gravel – rowery do wszystkiego?

 

Dla osób niezaznajomionych z tematem rower gravel będzie wyglądał niemal jak zwyczajny rower szosowy. Sugerować będzie to przede wszystkim gięta kierownica typu „baranek” oraz dosyć prosta rama. Nieco bardziej „wkręceni” w temat kolarstwa od razu zauważą zdecydowanie szersze koła i opony z bardziej agresywnym bieżnikiem. Ci najbardziej zaawansowani na pewno zwrócą uwagę na wytrzymałe grupy napędowe i kasety z bardziej „terenowym” zakresem przełożeń. Można więc powiedzieć, że gravel to rower uniwersalny – wystarczająco szybki na szosie, dający jednak możliwość zjechania z twardych dróg publicznych i oddania się przyjemności pokonywania leśnych duktów i śródpolnych dróg szutrowych. Samo słowo gravel oznacza w końcu w języku angielskim szuter, a to powinna być najlepsza definicja.

 

Rowery typu gravel - kiedy wybrać ten rodzaj?

 

Gravel to rower do przeżywania przygód! To alternatywa dla rowerów trekkingowych i turystycznych skierowana do osób, które nie tylko chcą pokonywać duże ilości kilometrów, ale także robić to szybko i w świetnym stylu! Rowery typu gravel dają użytkownikowi pełną dowolność – duże prześwity pozwalają na zamontowanie szerokich opon i zabawę w błocie oraz śniegu. Założenie gładkich opon pozwoli z kolei zasmakować szosowego szaleństwa.

 

Na uwagę zasługuje także wiele punktów montażowych, umiejscowionych w ramie. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie standardowego bagażnika, błotników, dodatkowych uchwytów na bidony i innych akcesoriów.

 

A gdy nie będzie czasu na długi wyjazd bikepackingowy, rower gravel pozbawiony toreb i sakw dostarczy wielu wrażeń i emocji na krótkiej rundce wokół domu. Wybierz własny model i w pełni wykorzystaj jego potencjał!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło