Rowery damskie

Masz 92 produktów.

Pokazano 1-12 z 92 pozycji

Aktywne filtry

Rowery dla kobiet

 

Producenci rowerów starają się jak najlepiej dopasować swój sprzęt do potrzeb przyszłych użytkowniczek i użytkowników. Rowery dla kobiet, oferowane przez najlepsze marki, różnią się od modeli męskich dosyć istotnymi cechami konstrukcyjnymi. Czasy, gdy królowały popularne „rowery damki”, będące jedynymi pojazdami zaprojektowanymi z myślą o paniach, dawno już minęły!

 

Rowery dla kobiet – dopasowane do anatomii i potrzeb

 

Czym tak naprawdę charakteryzują się damskie rowery? Czy różnice te są zauważalne na pierwszy rzut oka? Poniżej omówimy najważniejsze kwestie.

 

• Obniżona górna rura ramy to jedna z podstawowych cech, wyróżniających rowery dla kobiet. Zastosowanie takiego elementu konstrukcji powinno ułatwić wsiadanie i zsiadanie oraz poprawić kontrolę nad rowerem w przypadku pań niższego wzrostu. Producenci, kierując się uśrednionym wzrostem kobiet i mężczyzn, dobierają kształt ramy w taki sposób, by użytkownik lub użytkowniczka mogli stanąć na ziemi obiema stopami bez dotykania ramy roweru. Idąc dalej za kwestiami konstrukcyjnymi, rower damski może mieć także krótszy mostek i ramiona korby.

 

• Szerokość i kształt siodełka to druga z istotnych cech. To właśnie siodełko będzie miało istotny wpływ na komfort jazdy i osiągi. Z uwagi na różnice pomiędzy budową kobiet i mężczyzn, producenci często decydują się na zastosowanie dedykowanych danej płci rozwiązań. Pozwala to zaoszczędzić sporo bólu, otarć i siniaków.

 

Rowery dla kobiet – zaawansowane rozwiązania i doskonała konstrukcja

 

Producenci rowerów rozgraniczają często rowery damskie i męskie po to, by lepiej dopasować konstrukcję do użytkownika lub użytkowniczki. Rowery Cube damskie to tak samo zaawansowane konstrukcje, niczym nieodstające od ich męskich odpowiedników. Stosuje się w nich takie same grupy osprzętu i takie same komponenty.

 

Rowery oznaczone jako modele damskie są też z powodzeniem wybierane przez mężczyzn, którzy potrzebują niższego przekroku lub wygodniejszego siodełka. Nie warto więc ograniczać się do jednej grupy i swojego wymarzonego roweru szukać w wielu kategoriach!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło