Rękawiczki rowerowe

Masz 35 produktów.

Pokazano 1-12 z 35 pozycji

Aktywne filtry

Rękawiczki rowerowe – podstawa kolarskiej szafy

 

Rękawiczki rowerowe to szczególnie popularne akcesorium stanowiące często pierwszy zakup (poza kaskiem!) w rowerowej przygodzie. Otarcia na dłoniach, bąble i odciski nie są tym, czego każdy z nas oczekuje po weekendowej trasie. Zakup odpowiedniej pary rękawiczek potrafi wyeliminować ten problem i zapomnieć o nim raz na zawsze.

 

Rękawiczki rowerowe – jakich potrzebujesz?

 

Rowerowe rękawiczki moglibyśmy dzielić na różne grupy i kategorie niemal w nieskończoność. Najprościej jednak można podzielić je na:

 

• Rękawiczki rowerowe damskie i rękawiczki rowerowe męskie – dopasowane do anatomii, gustu i preferencji. Nie pozwolą Ci zmarznąć nawet podczas najdłuższych wypraw i treningów, a w upalne dni poprawią chwyt kierownicy rowerowej.

 

• Rękawiczki rowerowe dziecięce – w przyciągających uwagę dziecka kolorach, które zachęcą do zakładania rękawiczek i ochrony dłoni przed uszkodzeniami.

 

Poza podziałem na płeć i wiek użytkownika, istotna jest także pora roku, na którą konkretny model jest przeznaczony. Latem używa się zazwyczaj rękawiczek z tak zwanym „krótkim palcem”, które dobrze oprowadzają pot, zwiększając jakość chwytu i zapobiegając ślizganiu się dłoni na gripie lub owijce rowerowej. Wyjątkiem są jedynie rękawiczki MTB, które nawet w letniej wersji wykorzystują zabudowaną konstrukcję, zapobiegając tym samym przedostawaniu się do dłoni kurzu, błota i drobnych kamyków. Jesienią, zimą i wiosną używa się z kolei ocieplanych rękawiczek rowerowych dostosowanych do średnich temperatur.

 

W RoweryCube.pl znajdziesz zarówno ciepłe, zimowe rękawice, którym nie jest straszny duży mróz, jak i lekkie jesienne rękawiczki rowerowe chroniące przed wiatrem. Często spotykaną funkcjonalnością w wielu modelach rękawiczek rowerowych z zakrytym palcem jest możliwość obsługi ekranów dotykowych. To szczególnie przydatne, gdy na trening bierzesz ze sobą nawigację lub komputer pokładowy.

 

Znajdź idealny sprzęt w naszym sklepie!

 

Wybierz swoje nowe rękawiczki rowerowe spośród modeli najlepszych producentów na rynku: Cube (polecamy szczególnie linię Natural Fit), NorthwaveCastelli i wielu innych! Najniższe ceny i największy wybór – to właśnie RoweryCube.pl!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło