Rogi

Masz 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Rogi rowerowe

 

Rogi rowerowe nie są w żadnym wypadku nowym akcesorium, jednak w ciągu kilkunastu ostatnich lat przeszły poważną modernizację. W porównaniu ze swoimi pierwowzorami są dziś od nich znacznie lżejsze, lepiej wykonane, stabilniejsze i zapewniają większą wygodę. Specjalne profilowanie dopasowuje się do naszej anatomii i wspiera dłonie podczas wielogodzinnych jazd. Na rynku znajdziemy rogi rowerowe MTB oraz modele dedykowane rowerom trekkingowym i turystycznym. Tego typu dodatek jest dedykowany każdej osobie, która chce zyskać możliwość stosowania różnorodnych chwytów kierownicy w celu uniknięcia zmęczenia dłoni, a także ucisku na newralgiczne punkty, który najczęściej prowadzi do nieprzyjemnego drętwienia. Długotrwała, powtarzająca się miesiącami jazda w nieergonomicznej pozycji może prowadzić do powstawania kontuzji i zwyrodnień stawów.

 

Rogi rowerowe wewnętrzne i zewnętrzne – zwiększ komfort na długich dystansach

 

Rogi rowerowe zewnętrzne, mocowane na krawędziach prostej kierownicy, to rozwiązanie znane od lat. Stosowano je w rowerach wyprawowych i turystycznych, a później w rowerach MTB. Krótkie rogi to prosty dodatek, który podczas przejazdów po płaskim terenie bez wybojów umożliwia złapanie kierownicy w najbardziej neutralnym dla nadgarstków chwycie. Umiejętne zmiany chwytu potrafią znacznie uprzyjemnić jazdę. W ciągu ostatnich kilku lat powstały także rogi rowerowe wewnętrzne. Ich przeznaczeniem nie jest montaż na samej krawędzi kierownicy, a na odcinku pomiędzy jej krańcem, a mostkiem. Powoduje to gwałtowne zwężenie chwytu, wyprostowanie pleców i odpoczynek dla wielu części ciała jednocześnie. To minimalistyczna alternatywa dla nakładki czasowej, czyli tzw. lemondki.

 

Rogi rowerowe w rowerycube.pl!

 

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze rogi rowerowe Cube – przetestowane na trasach każdej długości przez pasjonatów, amatorów i zawodowców. Popraw swoje rowerowe doświadczenia z tak prostym i przystępnym cenowo dodatkiem! Sprawdź też inne kategorie naszego sklepu – znajdziesz tam świetnej jakości akcesoria i sprzęt rowerowy!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło