Owijki

Masz 23 produktów.

Pokazano 1-12 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Owijki na kierownicę

 

Owijki na kierownicę stanowią bardzo ważny element rowerów szosowych, graveli, konstrukcji przełajowych oraz rowerów turystycznych. W każdej z dyscyplin sportowych, w których są wykorzystywane, mają nieco inne parametry i grubość – wszystko po to, by tworzyły najbardziej funkcjonalne połączenie z kierownicą i dawały pewność oraz komfort w czasie jazdy. Owijki na kierownicę mogą być wykonywane z różnych materiałów – od powszechnie stosowanej pianki, przez naturalny korek aż po skórę licową.

 

Dostępność setek różnych wzorów, kolorów i długości owijek na kierownicę pozwala kolarzowi na pełną personalizację swojego roweru. Owijka w jaskrawych kolorach już z daleka rzuca się w oczy. W historii zawodowego kolarstwa nie brakowało zawodników, którzy zasłynęli z odważnych połączeń kolorystycznych. Inni z kolei, jak mantrę powtarzają, że owijka powinna mieć konkretny kolor i nie dopuszczają innych rozwiązań. To właśnie ta różnorodność czyni kolarstwo pięknym i emocjonującym sportem o bogatej tradycji i zwyczajach.

 

Owijki na kierownicę rowerową – wybór ma znaczenie

Owijki na kierownicę powinniśmy dobierać z myślą o stylu jazdy, nawierzchni oraz uprawianej dyscyplinie. W przypadku długodystansowych wyścigów, jazdy na gravelu i szeroko rozumianej turystyki polecamy stosowanie jak najgrubszych modeli. Pozwalają one tłumić nierówności terenu, które na długich odcinkach mogą powodować bolesne dolegliwości. Ultramaratończycy stosują nierzadko podwójne owijki na swoich kierownicach.

 

W przypadku krótkich i precyzyjnych wyścigów (kolarstwo szosowe i przełajowe) stosuje się możliwie cienkie owijki zwiększające kontrolę nad rowerem. Owijka Shimano czy owijka Cube to produkty dobrej jakości, które zwiększą komfort jazdy oraz satysfakcję z osiąganych wyników. Wybierając odpowiednią owijkę, nie warto oszczędzać. Najtańsze rozwiązania nie wytrzymują próby czasu i wymagają częstszej wymiany.

 

Owijki na kierownicę – szukaj najlepszych w RoweryCube.pl!

 

W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór owijek rowerowych w niskich cenach. Pamiętaj – jeśli zmagasz się z odciskami i otarciami, a każdy kamyczek leżący na drodze doprowadza Cię do szału – być może pora na wymianę owijki na kierownicę na lepszy model?

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło