Ochraniacze

Masz 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Ochraniacze rowerowe

 

Ochraniacze rowerowe pozwalają uniknąć wielu trudnych do leczenia i rehabilitowania kontuzji stawów, będących newralgicznymi punktami w naszym ciele. Ochrona łokci i kolan powinna być więc oczywistą profilaktyką dla osób uprawiających dyscypliny grawitacyjne, dirt, BMX, enduro, trail i inne odmiany kolarstwa, w których ryzyko upadku jest większe.

 

Ochraniacze na kolana – rowerowe must have w górach

 

Ochraniacze rowerowe nie są często spotykanym widokiem w jeździe szosowej czy gravelowej, jednak odgrywają decydującą rolę w górach. Obecność kamieni i głazów na stromych szlakach, trudno dostępne, techniczne ścieżki oraz duże prędkości sprzyjają częstym wywrotkom. Ochraniacze na rower są więc dla wielu fanów kolarstwa zjazdowego podstawowym elementem wyposażenia – zaraz obok kasku chroniącego głowę. W kontakcie z twardym podłożem nasze stawy nie mają żadnych szans, dlatego tak ważna jest ich zdecydowana ochrona.

 

Najpopularniejszą grupę stanowią ochraniacze rowerowe na kolana, jednak równie często stosuje się ochronę łokci oraz grzbietu (tzw. żółwie – płyty ochronne montowane na plecach – pod bluzą lub kurtką chroniące kręgosłup i łopatki).

 

Wybierając ochraniacze rowerowe, oprócz koniecznych certyfikatów i poziomu bezpieczeństwa, warto poświęcić nieco uwagi wygodzie noszenia. Dobrej jakości ochraniacze powinny być niemal niewyczuwalne. Absolutnie wykluczone jest korzystanie z modeli, które są niewygodne, zbyt ciężkie lub ocierają skórę. Po kilku godzinach jazdy nawet drobne niedogodności stają się nie do zniesienia, co często skutkuje świadomym pomijaniem zakładania ochraniaczy podczas kolejnych wyjazdów.

 

Ochraniacze na łokcie – rowerowe akcesoria w rowerycube.pl

 

W kwestii środków ochrony nie można godzić się na kompromisy. Ochraniacze na kolana na rower, które wkładasz podczas treningów, muszą pochodzić od certyfikowanych, sprawdzonych producentów. W sklepie rowerycube.pl znajdziesz wyłącznie przetestowane modele ochraniaczy na łokcie, kolana i kręgosłup, a także kaski i inne środki ochrony.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło