Rowery szosowe, przełajowe, gravel

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Rowery szosowe, przełajowe, gravel

 

Rowery z tak zwanym barankiem, czyli giętą kierownicą, od lat są jednymi z najpopularniejszych konstrukcji na rynku. Początkowo stanowiły wyłącznie zawodnicze konstrukcje stworzone do profesjonalnych i amatorskich wyścigów szosowych oraz przełajowych. Były tym samym niezbyt przystępne dla amatorów, chcących rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem. Dzięki wyodrębnieniu kolejnych grup rowerów będących wariacją popularnej „szosy” mamy dziś ogromny wybór jednośladów i każdy znajdzie konstrukcję stworzoną dla siebie.

 

Rower szosowy, czyli jaki?

 

W kategorii rowerów szosowych, które dla wielu osób niezaznajomionych z kolarstwem są po prostu rowerami z giętą kierownicą, możemy wyróżnić co najmniej kilka zupełnie różnych konstrukcji, które wymienimy poniżej.

 

• Rower szosowy typu race – służy do ścigania i treningów. W jego ramie znajdziemy jedynie mocowania na bidony. Ma interesującą geometrię i jest wykonywany z lekkich materiałów.

 

• Rower szosowy typu endurance – już na pierwszy rzut oka daje większy komfort, mniej pochyloną pozycję i pozwala na zamocowanie bagażnika czy błotników. Stworzony do intensywnej turystyki na długich dystansach.

 

• Rower szosowy elektryczny, czyli „hybryda szosowa” – może być zarówno rasową wyścigową maszyną, jak i reprezentować filozofię endurance. Pozwala pokonywać długie kilometry z bardzo wysoką prędkością i doskonale sprawdzi się w turystyce i wymagającym treningu. Elektryczny rower szosowy to też świetna propozycja dla jeżdżących w parze (z mężem, żoną, rodzicem czy znajomym), gdzie jedna z osób jest w dużo lepszej formie. Hybryda szosowa pozwoli jednej osobie jechać „na maksa”, a z drugiej nadążyć za szybszym towarzyszem.

 

• Rower przełajowy – jak wskazuje nazwa, służy konkretnej dyscyplinie kolarskiej – wymagającym wyścigom przełajowym w błocie, śniegu i piasku, z licznymi przeszkodami. Ma twardy napęd i musi być lekki, ponieważ zawodnicy biegają z nim na plecach prawie tak samo długo, jak na nim jeżdżą w trakcie wyścigu.

 

• Rower typu gravel – klasyczny szutrowiec, konstrukcja na szerszych oponach przystosowana do jazdy po drogach gruntowych. Typowy rower przygodowy, stworzony wręcz do bikepackingu.

 

• Gravel elektryczny – pomocniczy napęd elektryczny to bardzo ciekawa opcja. Sprawdzi się w trudniejszym terenie i na wyjątkowo długich trasach.

 

Rowery szosowe elektryczne w RoweryCube.pl

 

Znajdź najlepszy rower elektryczny – gravel, szosę czy klasyczne rozwiązanie bez silnika w naszym sklepie. Skorzystaj z najniższych cen na rynku!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło