Łańcuchy

Masz 24 produktów.

Pokazano 1-12 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Łańcuchy rowerowe

 

Łańcuchy rowerowe są elementami napędu przenoszącymi bardzo dużą energię. Spoczywa na nich trudne zadanie, dlatego wybór odpowiedniego modelu może zaważyć na wyniku sportowym, komforcie, częstotliwości wymian, a nawet bezpieczeństwie jazdy.

 

Łańcuchy rowerowe – nie kupuj przypadkowych!

 

Łańcuchy rowerowe wciąż należą do grona najbardziej niedocenianych i lekceważonych części rowerowych. Takie podejście spotykamy najczęściej u osób korzystających ze swojego jednośladu sporadycznie podczas niedzielnych przejażdżek w słoneczne dni. Niepoświęcanie uwagi swojemu łańcuchowi rowerowemu prowadzi zazwyczaj do jego pękania w najmniej oczekiwanym momencie. O ile wymiana dętki jest prosta i nie powinna sprawić nikomu kłopotu, to wymiana pękniętego ogniwa łańcucha wymaga już nieco więcej umiejętności oraz sprzętu. Tego typu awarie potrafią zamienić nawet najprzyjemniejszy dzień w wielką porażkę. Dlatego zawsze dobieraj łańcuchy rowerowe renomowanych producentów i nie stawiaj na tanie zamienniki.

 

Ponadto nie zapominaj o konieczności dobierania łańcucha do ilości rzędów kasety, czyli przełożeń tylnej przerzutki. To właśnie one decydują o szerokości łańcucha. Łańcuch zbyt długi lub zbyt krótki będzie pracował z oporem lub w ogóle nie będzie możliwości jego montażu. W kwestii długości staraj się dopasować do łańcucha, którego używasz obecnie i wybieraj konstrukcje o podobnej liczbie ogniw.

 

Pamiętaj – zbyt późna wymiana łańcucha rowerowego może skutkować zbyt dużym zużyciem przednich zębatek oraz kasety roweru, a co za tym idzie – koniecznością ich wymiany. Łańcuchy rowerowe wymieniane na czas pozwalają więc zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na serwisie droższych elementów eksploatacyjnych. Wskaźnik poziomu wyciągnięcia łańcucha jest tanim i podstawowym narzędziem każdego rowerowego wielbiciela.

 

Łańcuchy rowerowe Shimano, Connex i inne

 

W naszym sklepie znajdziesz łańcuchy rowerowe najważniejszych producentów. Postaw na sprawdzone rozwiązania i nie ryzykuj awarii w trasie. Dzięki jasnym i czytelnym opisom oraz oznaczeniom produktów bez problemu znajdziesz to, czego szukasz. Potrzebny Ci cały łańcuch rowerowy, pojedynczy pin Shimano lub specjalny klucz? Znajdziesz to w naszym asortymencie!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło