Oświetlenie rowerowe

Masz 63 produktów.

Pokazano 1-12 z 63 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie rowerowe

 

Oświetlenie rowerowe to absolutna podstawa bezpiecznego poruszania się w ruchu publicznym. Polskie prawo nakłada na rowerzystów obowiązek korzystania z oświetlenia przedniego w barwie białej oraz tylnego w barwie czerwonej po nastaniu zmierzchu. Bardzo cieszy nas, że posiadanie oświetlenia jest coraz bardziej powszechne nie tylko wśród pasjonatów kolarstwa, którzy raczej nie mają problemu z jego stosowaniem, ale także wśród rowerzystów używających roweru w celach komunikacyjnych lub rekreacyjnych. Wybór odpowiedniego oświetlenia powinien być dostosowany do okoliczności, w jakich jeździmy na rowerze. Do poruszania się po mieście, gdzie drogi są zawsze dobrze oświetlone, wystarczy zazwyczaj komplet lampek rowerowych o niewielkiej mocy – zaznaczają one naszą pozycję na drodze, a jeden komplet baterii starczy na wiele godzin jazdy. Podczas jazdy nocnej poza miastem konieczne jest już mocne oświetlenie przednie (co najmniej 500-700 lumenów) oraz widoczne z daleka oświetlenie tylne. Jak zawsze rekomendujemy także używanie odzieży z elementami odblaskowymi.

 

Oświetlenie rowerowe – USB i inne sposoby ładowania

 

Nowoczesne oświetlenie rowerowe wyposażone jest dziś najczęściej w port ładowania USB i wkładany lub zintegrowany akumulator. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet: ogranicza zużycie baterii jednorazowych i jednocześnie umożliwia szybkie ładowanie akumulatora za pomocą zwyczajnej ładowarki do smartfona. W czasie jazdy możemy z kolei podładować źródło światła przy użyciu powerbanka.

 

Oświetlenie rowerowe tylne i przednie w rowerycube.pl

 

Oświetlenie rowerowe ma decydujący znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze, a także bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Kupno dobrej jakości kasku oraz kompletu lampek rowerowych to absolutnie konieczny i uzasadniony wydatek. Nawet jeśli zamierzasz jeździć tylko w dzień, noc na trasie złapie Cię prędzej niż myślisz. W naszym sklepie kupisz oświetlenie rowerowe najlepszych producentów na świecie. Postaw na sprawdzone rozwiązania.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło