Bagażniki samochodowe na rower

Masz 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Bagażniki samochodowe na rowery

 

Bagażniki samochodowe na rowery to wyjątkowo wygodne rozwiązania, pozwalające przewieźć jeden lub wiele rowerów poza kabiną samochodu. Dzięki temu nie ograniczamy przestrzeni ładunkowej w bagażniku. Nie ma też konieczności składania tylnej kanapy i narażania rowerów na uszkodzenie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rowerów wykonanych z włókna węglowego. Układanie ich w bagażniku samochodowym może powodować stłuczenia, na które materiał ten nie jest odporny. To też jedyna szansa, aby zabrać rowery na rodzinne wakacje z dziećmi.

 

Uchwyty samochodowe na rowery

 

Dzieląc uchwyty samochodowe na rowery w najbardziej podstawowy sposób, możemy wyszczególnić uchwyty montowane na hak holowniczy oraz te montowane na relingach dachowych. Uchwyt montowany na hak powoduje stosunkowo niewielkie opory powietrza, dzięki czemu pozwala pokonywać długie trasy bez nadmiernego spalania paliwa. Brak haka holowniczego nie będzie czynnikiem wykluczającym. Akcesoryjne haki są dostępne do niemal każdego modelu auta. Uchwyty dachowe wymagają posiadania relingów. Zazwyczaj są jednak lżejsze i łatwiejsze w montażu w pojedynkę.

 

Bagażniki samochodowe na rowery możemy też zróżnicować pod względem liczby rowerów. W naszym sklepie znajdziesz propozycje na 1, 2 lub 3 rowery z możliwością rozszerzenia o dodatkowe stanowiska za pomocą dedykowanych przystawek (na przykład marki Yakima).

 

Bagażniki samochodowe na rowery – przygotuj się na wyprawę!

 

Choć korzystanie z bagażników samochodowych na rowery wydaje się dosyć intuicyjne, nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Przede wszystkim z roweru należy zdjąć wszelkie akcesoria – sakwy, oświetlenietorby i bidony. Samochód przewożący rowery na bagażniku powinien poruszać się z prędkością nieprzekraczającą zaleceń producenta, co w większości przypadków daje możliwość jazdy ponad 100 km/h. Zapinane na rzep lub wciskane w uchwyt elementy wyposażenia mogą stanowić przy tej prędkości olbrzymie niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło