Uchwyty gripy

Masz 34 produktów.

Pokazano 1-12 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Gripy – rączki rowerowe

 

Rączki rowerowe to specjalne nakładki umieszczane na końcach kierownicy. Mogą być wykonane z silikonu, gumy, korka oraz wielu innych sztucznych lub naturalnych materiałów. Ich funkcja sprowadza się do poprawy przyczepności dłoni na kierownicy, zwiększenia jej obwodu oraz tłumienia wibracji obciążających nadgarstki.

 

Gripy rowerowe – jak je dzielimy?

 

• Rączki rowerowe MTB – przeznaczone do rowerów górskich różnych kategorii. Wykorzystywane do zwiększenia przyczepności dłoni w rękawiczkach oraz tłumienia nierówności w trudnym terenie. Rączki rowerowe MTB nie mogą być jednak zbyt grube. Powinny oferować bardzo dobre czucie roweru, by manewrujący nim na szlaku kolarz miał pełną kontrolę nad pojazdem. W kolarstwie górskim wykorzystuje się rączki rowerowe wykonane ze sztucznych materiałów, dobrze odprowadzające pot dzięki wytłoczeniom. Nie bez znaczenie jest też waga. Na górskim podjeździe każdy gram ma znaczenie.

 

• Gripy rowerowe uniwersalne – szeroką grupą gripów rowerowych są te przeznaczone do rowerów amatorskich, fitness, miejskich i pozostałych. W tej kategorii producenci mają bardzo duże pole do popisu. W przypadku rowerów miejskich spotkać możemy często gripy rowerowe ze specjalną podpórką dla nadgarstków (stosowane również w rączkach rowerowych MTB), obite skórą, wykonane z korka lub posiadające designerskie przeszycia i tłoczenia. Gripy rowerowe powinny być przede wszystkim wygodne, dlatego tak ważne jest dobrane ich do anatomii dłoni rowerzysty. Gripów nie stosuje się oczywiście w rowerach z giętą kierownicą, czyli tak zwanym barankiem występującym w rowerach typu gravelrowerach szosowych i triathlonowych, gdzie zastosowanie ma owijka kierownicy.

 

Rączki rowerowe – czas na wymianę!

 

Rączki rowerowe mogą mieć różne konstrukcje – zakładane na wcisk lub blokowane za pomocą specjalnych zatyczek. Z ich wymianą poradzi sobie nawet początkujący cyklista. Na etapie wybierania należy jednak zwrócić uwagę na średnicę kierownicy, a następnie dobrać odpowiadający jej model gripów. W naszym sklepie znajdziesz doskonałe gripy rowerowe firmy Cube – lekkie, ergonomiczne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło