Sztyce podsiodełkowe

Masz 21 produktów.

Pokazano 1-12 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Sztyce rowerowe

 

Sztyce rowerowe to często pomijany element roweru. Ich rola w całej konstrukcji jest jednak bardzo ważna. Sztyce pod siodełko pełnią w zasadzie dwie funkcje. Pierwszą z nich, co oczywiste, jest możliwość pewnego zamocowania siodła w konstrukcji roweru. Drugą z funkcji jest z kolei możliwość wpływania na pozycję w trakcie jazdy. Sztyce rowerowe regulowane pozwalają bowiem nie tylko określić wysokość siodełka względem ziemi i pedałów, ale także wyregulować kąt pochylenia nosa siodełka, a także jego przesunięcie w osi poziomej (siodełko może być bliżej lub dalej mostka). To właśnie sztyca i siodło są elementami, którym poświęca się wiele uwagi podczas profesjonalnego bike fittingu. Możliwość regulacji pozwala dobrać ustawienie wygodne, wydajne oraz bezpieczne dla stawów kolarza.

 

Osobną grupą są sztyce opuszczane, czyli sztyce rowerowe z możliwością natychmiastowego opuszczenia w dół oraz podniesienia na ustawioną wcześniej wysokość za pomocą manetki zamontowanej na kierownicy. Tego rodzaju konstrukcje stosuje się głównie w kolarstwie górskim, gdzie opuszczenie siodełka wpływa na bezpieczeństwo podczas szybkich zjazdów i pozwala zająć niższą pozycję za kierownicą.

 

Sztyce rowerowe – rozmiary

 

Sztyce rowerowe występują w co najmniej kilkunastu różnych rozmiarach, biorąc pod uwagę ich średnicę. Drugim z rozmiarów jest średnica zacisku mocowanego nie bezpośrednio na sztycy, lecz w specjalnie przygotowanym miejscu ramy rowerowej. Sztyce rowerowe należy dobierać do specyfikacji swojego roweru i bezwzględnie trzymać się podanych wymiarów. W razie potrzeby średnicę sztycy należy zmierzyć przy pomocy suwmiarki lub poszukać oznaczeń bezpośrednio na elemencie. W przypadku sztyc rowerowych karbonowych polecamy zastosowanie specjalnych past do włókna węglowego, które zwiększając tarcie sprawiają, że do unieruchomienia sztycy potrzebna jest mniejsza siła (karbon nie ma dużej odporności na ściskanie, dlatego pasty tego rodzaju są dużym ułatwieniem).

 

Sztyce rowerowe w RoweryCube.pl

 

Sztyce podsiodłowe, które znajdziesz w naszym sklepie, to sprawdzone modele największych producentów części i akcesoriów rowerowych na świecie. Kupisz u nas zarówno proste aluminiowe sztyce rowerowe do ogólnego użytku w każdym rowerze, sztyce opuszczane do rowerów MTB i lekkie sztyce karbonowe do rowerów szosowych.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło