Pedały rowerowe

Masz 37 produktów.

Pokazano 1-12 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Pedały rowerowe

 

Pedały rowerowe to szeroka grupa produktów. Na RoweryCube.pl znajdziesz zarówno zaawansowane modele dla użytkowników o sprecyzowanych oczekiwaniach, jak i proste pedały platformowe, pozwalające rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem.

 

Zatrzaskowe i platformowe pedały do roweru

 

Pedały rowerowe MTB, szosowe i uniwersalne możemy podzielić na dwa rodzaje: platformowe oraz zatrzaskowe. Ich wybór uzależniony jest od uprawianych dyscyplin rowerowych i sposobu użytkowania jednośladu.

 

Pedały rowerowe platformowe sprawdzają się podczas codziennych dojazdów do pracy czy szkoły oraz niedzielnych wycieczek i amatorskiego uprawiania sportu. Ich bardziej profesjonalna wariacja – z odpowiedniej szerokości platformą i metalowymi pinami (wypustkami zwiększającymi przyczepność buta) jest wykorzystywana w dyscyplinach zjazdowych i grawitacyjnych oraz na długich wyprawach w wymagającym terenie, gdzie konieczne może być szybkie zeskoczenie z roweru. W tym przypadku warto jednak stawiać na metalowe pedały do roweru. Ich wytrzymałość jest bowiem znacznie większa. Pedały rowerowe zatrzaskowe są zwane również pedałami wpinanymi, a zasada ich działania jest prosta. Przykręcony do sztywnej podeszwy buta metalowy blok wkładany jest w zapadkę, znajdującą się w pedale. Dzięki temu but jest unieruchomiony w idealnej dla stopy pozycji, a kolarz nie podskakuje na wybojach. Żeby wypiąć but z zatrzasku, wystarczy niewielki ruch piętą w bok. System jest tak powszechny na świecie, że trudno wyobrazić sobie dzisiejsze kolarstwo bez pedałów zatrzaskowych. W tej grupie największą popularnością cieszą się pedały rowerowe Shimano z autorskim systemem SPD (oraz SPD-SL w przypadku pedałów szosowych).

 

Pedały rowerowe MTB platformowo-zatrzaskowe

 

Trzecią z grup, stojącą nieco na uboczu, lecz zdobywającą z roku na rok coraz większą grupę zwolenników, są pedały hybrydowe. Łączą w sobie płaską platformę (często z pinami) oraz umieszczony po jednej stronie zatrzask – na przykład w systemie SPD. To świetne rozwiązanie dla osób, które przekładają pedały z roweru MTB do gravela lub oprócz zastosowania sportowego i wyprawowego dojeżdżają rowerem do pracy w codziennych ubraniach. Dobrym przykładem mogą być pedały linii Cube Flat&Click, łączące stabilną platformę i możliwość wpięcia bloku Shimano SPD.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło