Skarpetki rowerowe

Masz 22 produktów.

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Aktywne filtry

Skarpetki rowerowe

 

Skarpetki rowerowe to prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenianych elementów kolarskiej garderoby. O ile w dyskusji poświęca się wiele uwagi spodenkom, rodzajom wkładek, kurtkom czy butom, to skarpety na rower są często niezauważalne. To duży błąd! Skarpetki rowerowe mają wiele ważnych funkcji, które decydują o komforcie jazdy. Po pierwsze – służą do zachowania odpowiedniego komfortu termicznego, odprowadzając temperaturę z organizmu lub wręcz przeciwnie – zatrzymując ciepłe powietrze blisko skóry. Po drugie – skarpety rowerowe mają za zadanie odprowadzać pot z naszych stóp i zapobiegać dzięki temu samym bolesnym otarciom.

Nie da się ich też zastąpić skarpetkami, których używamy na co dzień. Nasze stopy podczas jazdy na rowerze wykonują dziesiątki tysięcy drobnych ruchów. Skarpetki sportowe wykonane z odpowiednich materiałów i przy udziale odpowiednich technologii są odporne na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne wynikające z użytkowania. Warto więc wybierać lepszej jakości skarpety.

 

Skarpety rowerowe na każdą porę roku

 

Zarówno skarpetki rowerowe damskie, jak i skarpetki rowerowe męskie są przeznaczone na konkretne pory roku lub przedziały temperatury. Pamiętaj, by dobierać je zgodnie z własnymi odczuciami. Skarpetki zbyt cienkie mogą spowodować szybkie wychładzanie całego organizmu (tak samo, jak brak czapki czy rękawiczek). Zbyt ciepłe skarpety spowodują z kolei przepacanie stóp, co może doprowadzić do tego samego rezultatu, czyli szybkiego marznięcia.

 

Skarpetki rowerowe w sklepie rowerycube.pl

 

W sklepie rowerycube.pl znajdziesz skarpetki rowerowe sprawdzonych producentów odzieży kolarskiej. W ofercie zgromadziliśmy zarówno wysokie skarpetki dedykowane kolarstwu szosowemu, jak i niskie skarpety rowerowe dla osób ceniących sobie swobodę oraz przyjemne uczucie chłodzenia w gorące dni. Wszystkie zebrane w tym miejscu modele to najwyższej jakości produkty przetestowane przez tysiące zadowolonych użytkowników. Zaufaj renomowanym markom: Castelli, Nortwave czy Cube.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło