Ochraniacze ramy

Masz 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Ochraniacze ramy do roweru

 

Zarażony kolarską pasją kupujesz nowy rower. Smarujesz łańcuch i ruszasz w swoją pierwszą trasę. Zapierające dech w piersiach widoki, złota godzina tuż przed zachodem słońca uchwycona w obiektywie smartfona i gładki asfalt to wspomnienia pierwszej jazdy. Po pierwszym myciu roweru zauważasz jednak, że piękny, nowy lakier ma już odpryski! Jak do tego doszło? Bardzo prosto! Rowery nie mają z nami lekko. Dynamiczna zmiana przełożeń powoduje uderzanie łańcucha o rury tylnego trójkąta ramy. Kamyki strzelające prosto spod kół, żwirowe drogi i leśne dukty sprawiają, że spodnia część roweru systematycznie pokrywa się kolejnymi uszkodzeniami, a pancerze linek przerzutek oraz hamulców powodują otarcia lakieru lub wycierają go całkowicie.

 

Co możemy z tym zrobić? Wyjścia są dwa: możemy machnąć na ten problem ręką i stwierdzić, że to tylko rower. Możemy też przygotować się. Odpowiednia osłona ramy załatwia większość tego typu problemów i pozwala cieszyć się pięknym sprzętem przez wiele lat.

 

Osłona ramy to podstawa – nie pozwól, by Twój rower tracił na wartości

 

Osłona ramy nie jest Ci potrzebna, bo nie jesteś estetą, a rower ma służyć wyłącznie do katorżniczych treningów? Jasne, ale co na to przyszły właściciel, któremu spróbujesz sprzedać swój sprzęt, gdy przyjdzie pora na coś nowego? Odpryski i uszkodzenia zostaną w mig zauważone i wykorzystane do obniżenia ceny. Osłona ramy roweru jest więc gadżetem, który rozpatrujemy w kategoriach inwestycji (i to niewielkiej!).

Podstawową ochroną powinna być osłona dolnej rury ramy oraz osłona ramy przed łańcuchem od strony napędowej. W tym miejscu dochodzi do największych uszkodzeń. Warto także pomyśleć o zabezpieczeniu główki ramy (tam spotykamy otarcia od pancerzy) oraz we wszystkich miejscach, w których mocowane będą torby bikepackingowe i inne akcesoria. Parciane i nylonowe paski potrafią zedrzeć nawet najtwardszy lakier – wystarczy dać im odpowiednio dużo czasu i kilometrów.

 

Sprawdzone rozwiązania w RoweryCube.pl!

 

W tej kategorii produktów znajdziesz wszystkie niezbędne osłony ramy roweru, a także akcesoria – ochraniacze baterii dla rowerów hybrydowych i inne przydatne gadżety, które pozwolą Ci zabezpieczyć rower na każdą ewentualność.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło