Czapki

Masz 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Czapki na rower

 

Ubieranie się na rower w chłodniejsze pory roku jest jak budowanie domu – trzeba to dobrze zaplanować i nie dopuścić do powstawania „zimnych punktów”. Tymczasem czapki na rower są często pomijanym elementem całego ekwipunku, chociaż to poważny błąd. Wychłodzenie głowy może prowadzić do wychłodzenia całego organizmu (podobnie jak wychłodzenie dłoni, dlatego zawsze polecamy zabierać ze sobą dobrej jakości rękawiczki). Czapki rowerowe powinny ponadto osłaniać także czoło, zapobiegając tym samym przeziębieniu zatok – wrażliwego i podatnego na choroby narządu. Ważne jest jednak, by stosować dedykowane czapki rowerowe pod kask. Różnią się one znacząco od spotykanych na co dzień czapek zimowych czy jesiennych wykonanych z miękkiej bawełny. Różnica leży głównie w ściśle opinającej głowę konstrukcji oraz wykorzystaniu płaskich szwów, dzięki którym czapka bardzo wygodnie spoczywa pod kaskiem i nie uciska skóry głowy. Ważny jest także oddychający materiał, zapobiegający przepoceniu głowy.

 

Czapki rowerowe z daszkiem – kolarska klasyka

 

Zima i jesień nie są jednak jedynymi porami roku, podczas których warto postawić na czapki rowerowe. Elementem kolarskiej kultury jest noszenie pod kask specjalnych czapek z podnoszonym daszkiem. Oprócz przynależności do kolarskiej kultury taka czapka daje nam jednak kilka praktycznych zastosowań. Przede wszystkim chroni skórę głowy przed wlatującymi w otwory wentylacyjne w czasie jazdy owadami (dotyczy głównie kasków bez specjalnych siatek). Po drugie – zapewnia utrzymanie odpowiedniej higieny. Większość potu pozostaje bowiem na czapce, którą bardzo łatwo będzie wyprać, czego nie można powiedzieć o wyściółce kasku.

 

Czapki rowerowe pod kask – największy wybór w sklepie Rowery Cube

 

Czapki na rower, które znajdziesz w naszym sklepie, to wykonane z najlepszych materiałów produkty pochodzące z oferty zaufanych marek. Zamów już teraz czapkę rowerową na lato i powitaj nowy sezon ze stylowym gadżetem. Wyposaż się w ciepłą czapkę pod kask, zapewniając sobie komfort podczas zimowych treningów i jesiennych wyjazdów.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło