Siodełka rowerowe

Masz 18 produktów.

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Siodełka rowerowe

 

Siodełka rowerowe odgrywają szalenie ważną rolę w naszych kolarskich zmaganiach. Odpowiadają za bezpośredni kontakt naszego ciała z rowerem – i to w dodatku w bardzo wrażliwym na uszkodzenia miejscu. Siodełko rowerowe jest jednym z najczęściej wymienianych elementów jednośladu i to nierzadko tuż po zakupie. Montowane fabrycznie komponenty często nie są zadowalające pod względem jakości i wygody (i to nie tylko w najtańszych modelach rowerów), dlatego taka decyzja nie powinna nikogo dziwić. Właściwy dobór siodełka rowerowego pozwoli przemierzać długie kilometry bez uczucia zmęczenia.

 

Damskie siodełka rowerowe – największy wybór online!

 

Siodełka rowerowe męskie i damskie dzielimy głównie z uwagi na ich przeznaczenie (a więc między innymi rodzaj roweru i teren, w którym jeździmy), szerokość i materiał wykonania. Najważniejsza jest szerokość oraz kształt i wyprofilowanie siodła. To właśnie od tych parametrów bezpośrednio zależy wygoda jazdy. Kupując siodełko rowerowe, należy dobrać jego szerokość do rozstawu kości kulszowych (siodełko powinno być nieco szersze).

 

• Siodełka rowerowe męskie – zazwyczaj węższe z uwagi na inną budowę anatomiczną miednicy mężczyzn. Często spotykane z wgłębieniem pośrodku, które zapobiega powstawaniu nacisku na wrażliwe punkty.

 

• Siodełka rowerowe damskie – zazwyczaj nieco szersze i krótsze od męskich. Wszystko zależy jednak od indywidualnych cech budowy ciała.

 

Siodełka rowerowe w rowerycube.pl

 

Męskie oraz damskie siodełka rowerowe, które znajdziesz w naszym sklepie, to doskonałe modele pochodzące z oferty znanych i cenionych producentów. Nie musisz obawiać się o jakość ich wykonania oraz wytrzymałość – o wszystko zadbaliśmy. Każdy produkt w naszym sklepie to przemyślana i trwała konstrukcja, która pozwoli Ci przemierzać długie kilometry bez bólu i dyskomfortu.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło