Opony i dętki rowerowe

Masz 46 produktów.

Pokazano 1-12 z 46 pozycji

Aktywne filtry

Dętki rowerowe

 

Mkniesz między drzewami, a spod opon rowerowych wyrzucane są jesienne liście. Nagle kierownicą targa wstrząs, a rower gwałtownie wytraca prędkość. Sprawdzasz, co się stało, a diagnoza jest jasna – koło uderzyło w ukrytą przeszkodę. Niskie ciśnienie w oponie nie ochroniło dętki i obręcz koła wybiła w niej dwie dziurki, przypominające ślad po ukąszeniu węża. Kolarze i pasjonaci mówią w takim przypadku o złapaniu „snejka”. To właśnie najczęstszy scenariusz, gdy dochodzi do przebicia dętki. Na szczęście jej wymiana to najprostsza, poza smarowaniem łańcucha, czynność serwisowa, a cały proces nie zajmie więcej niż kilka minut. Pamiętaj, że każdy zestaw naprawczy wożony ze sobą przy rowerze powinien składać się przede wszystkim z choćby jednej dętki, opakowania łatek do zaklejania dziur, klucza do odkręcenia koła oraz łyżki do opon (a najlepiej dwóch).

Choć system bezdętkowy, w którym stosujemy specjalnie przystosowane opony, obręcze i mleczko uszczelniające jest coraz popularniejszy w niektórych grupach rowerów, to wciąż pozostaje dosyć problematyczny pod kątem montażu i serwisu. W przypadku osób, które potocznego „kapcia” łapią stosunkowo rzadko, tradycyjne dętki będą najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem.

 

Opony i dętki rowerowe – kilka słów o ich relacji

 

Osoby, które kupują swoją pierwszą dętkę rowerową, zastanawiają się czasami nad potrzebnym rozmiarem. Sprawa jest jednak prosta – rozmiar dętki odpowiada po prostu rozmiarowi opony. Tę informację znajdziecie na jej boku. Powinna być wytłoczona lub nadrukowana na gumie.

W przypadku rowerów dla dorosłych i młodzieży wyróżniamy dwa główne rozmiary dętek:

    dętki rowerowe 26 cali – stosowane w rowerach górskich starszego typu i niektórych rowerach miejskich. Spotykane też w kołach rowerów dla starszych dzieci.

    dętki rowerowe 28 cali – zdecydowanie najpopularniejsze. Koła w rozmiarze 28 cali znajdziesz w zdecydowanej większości rowerów miejskich, szosowych, graveli, rowerów fitness i trekking. Dętki rowerowe 28 cali zastosujesz też w rowerach MTB na kołach 29 cali. Zewnętrzna średnica obręczy jest w ich przypadku taka sama, jak w rowerach z kołami 28 cali.

Pamiętaj też o zastosowaniu odpowiedniej szerokości dętki, dopasowując ją do szerokości opony.

 

Dętki rowerowe w RoweryCube.pl

W naszym sklepie znajdziesz dętki rowerowe w każdym rozmiarze. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zaufanego producenta. W naszej ofercie obecne są także niezbędne akcesoria – łatki, łyżki do opon i multitoole, które pomogą naprawić rower w trasie.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło