Pompki rowerowe

Masz 29 produktów.

Pokazano 1-12 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Pompki rowerowe

 

Niezależnie od tego, czy w swoim rowerze stosujesz tradycyjne dętki, czy też wolisz zestaw bezdętkowy, pompki rowerowe są jednym z podstawowych akcesoriów, bez których nie sposób wyobrazić sobie jazdy. Ten niedrogi gadżet pozwoli Ci zadbać o odpowiednie ciśnienie w oponach, a także napompować je będąc daleko poza domem, gdy na trasie zdarzy się awaria. Pamiętaj jednak, by oprócz pompki wyposażyć swój podręczny zestaw naprawczy w zapasową dętkę lub co najmniej dobrej jakości łatki. Oprócz tego przyda się także klucz do zdejmowania kół (w przypadku tzw. sztywnych osi mocowanych za pomocą śrub imbusowych) oraz dwie łyżki do zdejmowania opony z obręczy.

 

Pompki do roweru na każdą okazję

 

Przyjmuje się, że dla pełnego komfortu warto posiadać dwie pompki. Jedna z nich to standardowa pompka podłogowa zwana także stojącą lub warsztatową. Pozwala napompować oba koła szybko i precyzyjnie dobrać ciśnienie dzięki wbudowanemu manometrowi. Druga pompka powinna być maksymalnie kompaktowa i lekka. Będzie Ci służyć do ewentualnej zmiany ciśnienia na trasie. Z uwagi na to jej rozmiar powinien odpowiadać posiadanej torbie podsiodłowej lub pozwalać na zmieszczenie w kieszonce koszulki kolarskiej. Podręczne pompki rowerowe są ostatnio jednak często zastępowane przez głowice zasilane nabojami CO2. Takie rozwiązanie ma kilka plusów: pozwala przede wszystkim zmniejszyć wagę zestawu naprawczego i bardzo szybko napompować koło rowerowe. Konieczne będzie jednak nabranie pewnej wprawy w obsłudze tego narzędzia. Pamiętaj też, by nabój CO2 był zawsze osłonięty – nie wolno trzymać naboju bezpośrednio w gołej dłoni. Podczas gwałtownego uwolnienia ciśnienia taki pojemnik zamarza, co może powodować drobne urazy.

 

Dobre pompki rowerowe w sklepie Rowery Cube!

 

Podsumowując: pompka rowerowa powinna być mała i lekka, by zawsze mieć ją przy sobie, a ponadto w domu warto trzymać nieco większy i wydajniejszy sprzęt. W naszym sklepie znajdziesz tylko najlepsze pompki rowerowe uznanych producentów. Odwiedź nas także w poszukiwaniu reszty akcesoriów i nie marnuj czasu na zakupy w różnych sklepach!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło