Blog

comment Komentarz: 0

Okulary przeciwsłoneczne na rower

list In: Porady rowerowe favorite Hit: 661

Okulary przecwisłoneczne powinny być nieodłącznym elementem garderoby każdego sportowca. Dotyczy to nie tylko pory letniej, ale także okresu zimowego, podczas którego tak naprawdę promieniowanie słoneczne i szkodliwe UV jest znacznie bardziej niebezpieczne, gdyż potęgowane jest odbiciami od białej powłoki śnieżnej. Skupmy się jednak na okularach rowerowych - jakie model okularów rowerowych wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czy każde okulary słoneczne odpowiednie są na każdą pogodę?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu okularów na rower?

Kolor soczewek

Odpowiedni kolor soczewki wpływa na jasność i ostrość widzenia oraz chroni oczy przed nadmiernym promieniowaniem UV. Dobrej jakości okulary mają możliwość wymiany soczewek i oferują w zestawie kilka kolorów kompatybilnych z jedną oprawą.

  • szare soczewki – przyciemniają jasne światło, dają minimalny kontrast – jest to kolor neutralny (np. okulary rowerowe Uvex)
  • brązowe soczewki – odpowiednie na słoneczną pogodę z lekkim zachmurzeniem (np. okulary Polaroid)
  • różowe soczewki – odpowiednie zarówno na słoneczne, jak i pochmurne dni (np. okulary rowerowe Rudy Project)
  • niebieskie soczewki – dobre podczas słabej widoczności i mglistej pogody (np. okulary rowerowe Bliz)
  • żółte soczewki – dobre do rozjaśniania widoczności przy słabym oświetleniu (np. okulary polaryzacyjne Rudy Project)
  • przezroczyste soczewki – odpowiednie do jazdy po zmroku oraz w bardzo pochmurne dni (np. okulary rowerowe Goggle)

okulary-rowerowe-gog-nowa-kolekcja

Alternatywą dla ciągłej wymiany soczewek w oprawce przy każdej zmianie warunków pogodowych są okulary rowerowe fotochromowe. W zależności od ilości światła dziennego soczewki rozjaśniają się lub ściemniają zapewniając tym samym jak najlepszą jakość widzenia w danych warunkach pogodowych. Godne polecenia są szczególnie dla rowerzystów górskich, którzy często na swojej trasie wjeżdżają w ciemny las, żeby zaraz znaleźć się na otwartej przestrzeni, w pełnym słońcu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zakres zmian w soczewkach fotochromowych nie będzie tak duży jak przy wymianie soczewek na konkretny kolor.

Inne aspekty, na które warto zwrócić uwagę to z pewnością powłoka hydrofobowa, która będzie „odpychać” wodę ze szkieł, powłoka odporna na zadrapania i ścieranie czy polaryzacja, która pomoże zredukować refleksy świetlne i zapewni zwiększoną ochronę przed promieniowaniem UV.

rudy-project-okulary-rowerowe

Kształt soczewki

Najistotniejsze w tym punkcie jest prawidłowe pokrycie oczu, tak, aby jak najlepiej osłonić je przed słońcem oraz chronić przed kurzem, pyłem, wiatrem oraz owadami. Okulary z pojedynczą soczewką oferują najlepsze pokrycie i ochronę oraz szerokie pole widzenia.

Oprawki

Ważne jest, aby kształt oprawki i zauszniki jak najlepiej pasowały do twarzy i głowy. Style ramek różnią się od siebie, więc warto przed zakupem przymierzyć kilka z nich, aby wybrać tę, która jest najwygodniejsza. W celu sprawdzenia czy okulary dobrze się trzymają i nie spadną nam na wybojach na drodze należy spojrzeć w dół i potrząsnąć parokrotnie głową. Oprawka nie powinna zakłócać również pola widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne na rower powinny się użytkownikowi przede wszystkim podobać. Wybór okularów damskich, męskich i dziecięcych jest niezwykle szeroki i z pewnością każdy znajdzie i wybierze coś dla siebie. Sprawdźcie naszą pełną ofertę okularów na rower oraz na co dzień.

okulary-rowerowe-GOG

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło