Blog

comment Komentarz: 0

Jaki rower na komunię wybrać?

list In: Porady rowerowe favorite Hit: 460

Choć w ostatnich latach dzieci przyzwyczajają się do innego rodzaju prezentów, a goście stawiają raczej na tablety, laptopy czy konsole do gier, to rower na komunię wciąż pozostaje jednym z najlepszych prezentów, jakie młody człowiek może otrzymać. Dziś pokażemy Ci, jaki rower dla dziewczynki na komunię lub dla chłopca będzie najlepszy i najbardziej uniwersalny.

Rower na komunię – czy to nadal dobry pomysł?

Rowery górskie i zegarki były kiedyś niemal domyślnym pomysłem na prezent dla dzieci komunijnych. Później na kilka lat zniknęły z rankingów popularności, ustępując miejsca urządzeniom elektronicznym i innym modnym gadżetom. Historia lubi jednak zataczać koło, a ogólny wzrost popularności rowerów przełożył się także na wielki powrót tego rodzaju prezentów! Dziś powinniśmy jednak podejść do tego tematu w bardziej zorganizowany sposób, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu.

Wtedy każdy młody człowiek nie mógł doczekać się komunii, bo oznaczało to często otrzymanie swojego pierwszego „poważnego” roweru. Dziś dzieci są już przyzwyczajane do dwóch kółek od najmłodszych lat. Rodzice kupują im rowerki biegowe, a następnie regularnie zmieniają jednoślady w miarę wzrostu. Dlatego zastanawiając się, jaki rower na komunię wybrać, warto skontaktować się z rodzicami dziecka i wypytać o kilka szczegółów:

1.     Najważniejsze pytanie dotyczy tego, czy dziecko nie otrzymało przypadkiem właśnie nowego roweru – w takim przypadku lepiej będzie oczywiście pomyśleć o innym prezencie (akcesoria rowerowe mogą sprawdzić się doskonale!), niż kupować drugi rower, który będzie stał nieużywany.

2.      Drugie pytanie powinno dotyczyć wzrostu, od którego zależeć będzie rozmiar roweru. Kupując sprzęt z wyprzedzeniem, weź pod uwagę fakt, że dziecko w tym wieku może urosnąć nawet 5 cm w rok!

3.      Nie bez znaczenia są także preferencje dziecka. Rodzice doskonale wiedzą, czy woli ono jazdę w terenie, czy też spokojne wycieczki po asfaltowych drogach. Pamiętaj, że „góral” nie jest już dziś jedyną opcją.

Jazda-na-rowerze-w-terenie

Ile cali powinien mieć rower na komunię? Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupna?

Najważniejszym pytaniem, jakie trzeba sobie zadać, wybierając rower na komunię, jest: ile cali powinna mieć rama takiego jednośladu? Odpowiedni rozmiar wpływa na komfort i wygodę (a tym samym chęć do jazdy) oraz bezpieczeństwo dziecka. Jak podkreślamy we wszystkich wpisach dotyczących rowerów dla dzieci: nie kupujmy roweru „na zapas”. Takie podejście zemści się na nas bardzo szybko: brak kontroli nad rowerem, trudności z dosięgnięciem stopą do ziemi i nadmiernie wyciągnięta pozycja mogą prowadzić do wielu przykrości.

Jeśli znamy wzrost dziecka (jak mówiliśmy: warto o to dopytać rodziców), najlepiej będzie zestawić te dane z tabelą dostarczaną przez producenta roweru. W wieku 9 lat zróżnicowanie wzrostu jest już bardzo widoczne – dzieci w tym wieku mogą mieć od 125 cm do nawet 150 cm. Niemożliwe jest więc udzielenie konkretnej i uniwersalnej rady dotyczącej rozmiaru roweru dla 9-latka. Dla podanego zakresu wzrostu najodpowiedniejszymi rozmiarami będą rowery w rozmiarach od 20".

Wspolne-spedzanie-czasu-na-rowerach

Oprócz rozmiaru i rodzaju roweru warto zwrócić uwagę na jakość osprzętu oraz ogólną jakość wykonania. Nie warto ufać rowerom w podejrzanie niskich cenach i stawiać na rozwiązania nieznanych producentów.

Jaki rower na komunię dla chłopca lub dziewczynki wybrać?

Chcesz kupić rower na komunię i szukasz gotowych rozwiązań? Sprawdź kilka naszych propozycji i wybierz tę, która spodoba Ci się najbardziej!

ROWER CUBE 622125 ACID 200

Doskonała propozycja roweru dla niższych dzieci. Uniwersalna geometria ramy i niska waga sprawdzą się w każdej sytuacji. To wytrzymały rower górski wyposażony w szerokie terenowe opony i wydajne hamulce szczękowe.

Rower-Cube-622125

ROWER CUBE 623101 ACID 240 SLX

Rower w nieco większym rozmiarze, przeznaczony dla dzieci o wzroście około 130 cm. Wygodna rama i dobrej jakości komponenty przełożą się na wysoką trwałość. Przerzutka wyposażona w 9 przełożeń pozwoli pokonywać każdy teren bez zmęczenia.

Rower-Cube-623101

ROWER CUBE 323700 ACID 260

Prawdziwy rower górski z amortyzowanym widelcem i dobrej jakości osprzętem Shimano. Napęd wyposażony w 24 przełożenia poradzi sobie na nawet najbardziej wymagających szlakach górskich i podczas leśnych wycieczek.

Rower-cube-323700

ROWER CUBE 659050 STEREO 240 PRO

To już propozycja dla młodych zawodników i kolarzy o sprecyzowanych potrzebach. Jest to jeden z rowerów full-supsension, czyli z amortyzowanym widelcem oraz amortyzatorem w ramie. Bezkonkurencyjny napęd i bardzo skuteczne hamulce hydrauliczne wpływają na komfort i pewność jazdy. Napęd Sram 1×11 nie wymaga dużej uwagi przy serwisowaniu, jest wytrzymały i trwały. To rower dla najbardziej wymagających riderów.

Rower-Cube-659050

Rower to nie wszystko – pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka!

Wiesz już, jaki rower na komunię dla chłopca i dziewczynki wybrać. Nie zapominaj jednak o niezbędnych akcesoriach. Spośród nich bezsprzecznie najważniejszy jest kask! Dobrej kask będzie chronić najważniejszy organ w całym ciele. Zwróć uwagę na jego rodzaj – konstrukcje dla rowerów górskich są często wyposażone w daszek przeciwsłoneczny, który może jednak przeszkadzać w przypadku jazdy na rowerze szosowym, ograniczając widoczność młodego kolarza. Producenci tworzą często konstrukcje uniwersalne ze zdejmowanym daszkiem, dzięki czemu kask jest jeszcze bardziej wszechstronny.

Dobrym przykładem jest kask dziecięcy CUBE 16184 ANT X AT – lekki i odpowiednio wentylowany kask stworzony w stylu Natural Fit – doskonale dopasowany do głowy. Kask jest wyposażony w wygodny system mocowania X-Lock oraz światło montowane w tylnej części.

Cube-16184

Propozycją o podobnych parametrach, jednak w innej stylistyce jest kask CUBE 16275 TALOK JR, wyposażony w zwiększający bezpieczeństwo system MIPS.

Cube-16275

Pod kask warto zastosować czapeczkę kolarską – zwiększa higienę i chroni przed owadami, a jednocześnie dodaje mnóstwo kolarskiego stylu!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło