Blog

comment Komentarz: 0

Jaki prezent na komunię dla dziecka?

list In: Porady rowerowe favorite Hit: 80

Okres komunijny jest czasem, który budzi wiele emocji nie tylko wśród dzieci i ich rodziców, ale także wśród tych, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego prezentu. Chociaż trendy prezentowe z biegiem lat się zmieniają, niektóre klasyki zawsze pozostają na topie. Co więc kupić dziecku, które idzie do komunii?

Dlaczego rower to świetny pomysł na prezent komunijny?

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aż 32% polskich dzieci w wieku 7-9 lat ma nadwagę lub otyłość, co plasuje Polskę na 8. miejscu w Europie. Ta statystyka jest alarmująca, zwłaszcza gdy porównamy ją z danymi z 2011 roku, kiedy to 15,4% dzieci miało nadwagę, a tylko 3,6% otyłość. Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to główne przyczyny rosnącej otyłości wśród dzieci. Odpowiedzialność za to ponosimy my, dorośli, bo to my dajemy przykład i tworzymy warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ważne jest, aby pokazać dzieciom, że czas można spędzać przyjemnie z dala od ekranów telewizorów i komputerów.

Dziewczynka-na-rowerze

Zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej powinno być naszym priorytetem. Szkoła, odrabianie lekcji, nauka, a nawet zabawa często odbywają się przed biurkiem i monitorem. Warto więc zadbać o to, aby dzieci polubiły czynności, które nie wiążą się z siedzeniem. Jazda na rowerze może być jedną z takich aktywności.

Rower na komunię? To nie jest przestarzały pomysł!

Rower jako prezent komunijny jest wciąż świetnym wyborem. To nie jest przestarzały pomysł! Rowery są nadal popularne, co widać po liczbie cyklistów na ulicach zarówno dużych miast, jak i małych miejscowości. Rowery są modne bez względu na miejsce zamieszkania czy wiek.

Budowanie zdrowych nawyków

Nauka aktywności fizycznej od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. Wyrobienie zdrowych nawyków w dzieciństwie to klucz do zdrowego stylu życia w dorosłości. O wiele trudniej nauczyć się aktywności fizycznej, będąc dorosłym, który przyzwyczaił się do odpoczynku na kanapie przed telewizorem. Jeśli nie zadbamy o aktywność naszych dzieci, trudniej będzie im zmienić swoje nawyki w przyszłości.

Wybór odpowiedniego roweru

Nie każdy rower nadaje się na prezent komunijny. Ważne jest, aby zapewnić dziecku sprzęt, który będzie komfortowy i trwały. Ciężki, niewygodny rower może zniechęcić do jazdy. Dlatego warto zainwestować w lekki, solidny rower, który sprawi, że jazda będzie przyjemnością.

Chlopiec-na-rowerze

Jaki rozmiar roweru?

Wybór odpowiedniego rozmiaru roweru dla dziecka w wieku komunijnym może być wyzwaniem, ponieważ dzieci w tym wieku różnią się wzrostem. Nie polecamy kupowania roweru "na wyrost". Chociaż może się wydawać, że większy rower starczy na dłużej, może on być zbyt duży i niewygodny na początku. Ważne jest, aby rower był dostosowany do aktualnego wzrostu dziecka. Więcej o doborze roweru dla dziecka w wieku komunijnym przeczytacie TUTAJ.

Wspólne wspomnienia na rowerze

Wspólne wycieczki rowerowe to świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Sobota nie musi oznaczać długiej jazdy samochodem. Wystarczy zaplanować rodzinną przejażdżkę rowerową, zakończoną wizytą w kawiarni na deser lub lody.

Rower jako sposób na stres

Dorośli często narzekają na stres związany z pracą i codziennymi obowiązkami, ale dzieci również doświadczają stresu, związanego ze szkołą i nauką. Regularna aktywność fizyczna, taka jak jazda na rowerze, pomaga w redukcji stresu i poprawie samopoczucia dzięki uwalnianiu endorfin. Rower może stać się zdrowym i przyjemnym sposobem na rozładowanie napięcia.

Jak rower dla dziecka na komunię? Nasz wybór!

Rower CUBE 850700 Numove 240

Lekki, zwrotny, wytrzymały i skonstruowany z myślą o młodych kolarzach – przygodę z rowerem należy zaczynać jak najwcześniej! Numove 240 został zaprojektowany tak, aby jak najbardziej zredukować wagę, ponieważ im lżejszy rower, tym łatwiej i przyjemniej się na nim jeździ. Smukła aluminiowa rama i widelec to dopiero początek!

Rower-CUBE-850700-Numove-240


Rower Cube 623150 Acid 240

Cube Acid 240 to idealny wybór dla dzieciaków, które chcą nadążyć za znajomymi i rodzicami. Amortyzowany widelec Suntour poprawia komfort i kontrolę na nierównych nawierzchniach, a 7-biegowa przekładnia Shimano sprawia, że każde wzgórze jest w zasięgu ręki.

Rower-Cube-623150-Acid-240

Rower Cube 622125 Acid 200

Acid 200 jest w każdym calu mniejszą wersją swojego dorosłego odpowiednika. Dzięki 7-biegowej przekładni i mocnym, łatwym w obsłudze hamulcom typu V, twój młody kolarz ma wszystko, czego potrzeba, aby zbudować pewność siebie i umiejętności - i dobrze się przy tym bawić.

Rower-Cube-622125-Acid-200

Rower Cube 659050 Stereo 240 Pro

Dlaczego tylko dorośli mieliby się dobrze bawić? Nasz znakomity Stereo 240 Pro łączy technologię pełnego zawieszenia z 24-calowymi kołami, aby stworzyć w pełni funkcjonalną, pełnowymiarową maszynę do ujarzmiania szlaków dla młodych kolarzy.

Rower-Cube-659050-Stereo-240-Pro

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło